Vdes në moshë të re profesori i njohur kosovar

  • E.K /
  • 13 janar 2021 - 10:02
Vdes në moshë të re profesori i njohur kosovar

Profesori i ekonomisë, Arben Dermaku ka vdekur sot në moshëm 44-vjeçare.

Për vdekjen e tij kanë njoftuar familjarët dhe kolegët e Derkamut.

Dermaku ishte profesor në Universitetin e Prishtinës dhe kishte qenë rektor i Universitetit “Kadri Zeka” në Gjilan.

Për shkak të pandemisë, familjarët njoftojnë se ceremonia e varrimit të tij do të bëhet vetëm me pjesëmarrjen e familjarëve.

(Kosova Sot Online)