‘Sabër bre pak..s’mundesh me ma ndalu’, përplasje mes përfaqësuesit të VV-së dhe Dakës

  • E.K /
  • 22 janar 2021 - 15:30
‘Sabër bre pak..s’mundesh me ma ndalu’, përplasje mes përfaqësuesit të VV-së dhe Dakës

Gjatë mbledhjes së Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, ku pritet të merret vendimi për 47 kandidatët që kanë probleme me ligji është duke zhvilluar debat.

Alim Rama përfaqësues i Lëvizjes Vetëvendosjes ka pasur një përplasje me kryesuesen e komisionit, Valdete Daka, e cila gjatë kohës sa ishte duke folur Rama, u mundua t’ia ndalojë fjalën.

“Më fal kryesuese, sabër bre pak, sabër qetësi merre me të lirë.  Cdo vonesë ndikon në proces zgjedhor”, thotë Rama.

Ndërsa, ishte duke vazhduar të flasë se sa shumë mund të ndikojë në procesin e zgjedhjeve nëse sot nuk votohen kandidatët për deputetë.

Më fal a bon ta kryjë se unë kërkujt nuk i ndërhyna në fjalë..Kryesuse s’mundesh me ma ndalu, unë du me shpreh mendimin tem..Ju mundeni me dalë por mbledhja s’u kry”, ia kthen Rama.

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), ditë më parë ka bërë të ditur se 47 kandidatë për deputetë janë identifikuar se janë shpallur fajtorë për vepër penale me një vendim përfundimtar të gjykatës në tri vitet e fundit.

(Kosova Sot Online)