Dënohen 687 qytetarë që shkelën masat anti-Covid

  • E.K /
  • 23 January 2021 - 11:46
Dënohen 687 qytetarë që shkelën masat anti-Covid

Policia e Kosovës në 24-orët e fundit ka shqiptuar 687 gjoba për shkelësit e masave anti-Covid.

Policia e Kosovës bën të ditur se gjatë këtyre 24 orëve kanë ndodhur 49 aksidente e janë shqiptuar 1213 tiketa trafiku.

36 persona janë arrestuar, ku 18 prej tyre janë dërguar në mbajtje dhe gjashtë në vuajtje të dënimit. 

(Kosova Sot Online)