Ramush Haradinaj për kandidatin që i ngjason: Për mua është sikur Luani, djali i Shkëlzenit

  • E.K /
  • 09 February 2021 - 10:40
Ramush Haradinaj për kandidatin që i ngjason: Për mua është sikur Luani, djali i Shkëlzenit

Kryetari i AAK-së dhe kandidati për president nga kjo parti, Ramush Haradinaj, para disa ditësh ka vizituar Malishevën ku ka mbajtur tubimin hapës me anëtarë dhe simpatizantë në këtë komunë.

Mirëpo ai bëri një fjalim të pazakontë, nga ata që zakonisht dëgjojmë në fushatën zgjedhore.

Haradinaj foli edhe për kandidatin nga kjo komunë që është përfolur se ngjason shumë me të, Kastriot Berisha.

Në fjalimin e tij, Haradinaj i referohet Berishës se për të është sikur “Luani, djali i Shkëlzenit”.

“Unë kur e shoh Kastriotin, si me pa Luanin, djalin e Shkëlzenit”, theksoi Haradinaj në fjalimin e tij.

(Kosova Sot Online)