Dita e Pavarësisë, flamuri shtetëror ngrihet para Qeverisë së Kosovës

  • E.K /
  • 17 shkurt 2021 - 08:37
Dita e Pavarësisë, flamuri shtetëror ngrihet para Qeverisë së Kosovës

Në rastin e 13-vjetorit të pavarësisë së Kosovës para Qeverisë është bërë ngritja e flamurit shtetëror nga Garda Ceremoniale e FSK-së.

Në këtë ceremoni kanë marrë pjesë u.d e presidentit, Vjosa Osmani dhe kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti.

Gjatë ditës janë paraparë disa aktivitete për rastin e pavarësisë.

(Kosova Sot Online)