'Çartet' Mustafa: Sa të jem unë gjallë asnjë deputet i LDK-së s'guxon ta votojë Vjosa Osmanin për Presidente

  • A.P /
  • 23 shkurt 2021 - 20:00
 'Çartet' Mustafa: Sa të jem unë gjallë asnjë deputet i LDK-së s'guxon ta votojë Vjosa Osmanin për Presidente

Pas humbjes fatale, LDK-ja po vazhdon me metodat e Isa Mustafes, i cili së fundmi ka deklaruar se Lidhja Demokratike e Kosovës, nuk do të qëndrojë në sallën e Kuvendit kur pritet të votohet Vjosa Osmani për presidente.

Lajmin e ka konfirmuar kreu në dorëheqje i LDK-së, Isa Mustafa, i cili ka thënë se partia e tij nuk do t’ia bëjë kourumin Vjosa Osmanit për presidente.

Sipas tij, Osmani nuk është personi i duhur për presidente, ndërsa shtoi se ajo e ka derën hapur për tu kthyer në LDK.

Ne si LDK e kemi kandiduar për kryeministre në zgjedhjet e kaluara, ajo ishte një femër e zonja dhe e zgjuara, ajo ka dal kundër LDK-së dhe kurdo që i bie pishman ajo mund të kthehet. Vjosa e ka parë që është gabim që është larguar nga LDK-ja.

“LDK-ja nuk do të rrijë në sallë, Osmani nuk është personi i duhur për president. Ne si LDK e kemi kandiduar për kryeministre në zgjedhjet e kaluara, ajo ishte një femër e zonja dhe e zgjuara, ajo ka dal kundër LDK-së dhe kurdo që i bie pishman ajo mund të kthehet. Vjosa e ka parë që është gabim që është larguar nga LDK-ja”, ka theksuar Mustafa.

(Kosova Sot Online)