Islami: Isa Mustafa e çon një parti deri në vdekje, ai nuk është burrë shteti

  • A.P /
  • 24 shkurt 2021 - 22:50
Islami: Isa Mustafa e çon një parti deri në vdekje, ai nuk është burrë shteti

Kandidati për deputet i AAK’së, Dardan Islami thotë se LDK’ja ia bëri vetës, e cila pësoi një humbje të thellë në zgjedhjet e jashtëzakonshme të 14 shkurtit.

Islami  tha se lideri në dorëheqje i LDK’së, Isa Mustafa nuk është burrë shteti, i cili ka treguar që është një njeri i vogël.

“LDK’ja ja ka bo vetit. Në mungesë dhe mos dëshirë për t’u reformuar. Isë Mustafa nuk është burrë shteti, nuk u tregu burrë shteti. Burri shteti thotë në rrotë të sames  ika u kry kjo punë. Isë Mustafa nuk e lshoj, ai një parti e qon deri në vdekje.

Burrat e shtetit në këto momenti e rrehin tavolinën e zgjasin dorën, 1shi 2shi 3shi ecin kryejnë punë, nuk koqiten. Tregoi që është njeri i vogël”, thotë Islami. 

(Kosova Sot Online)