Ditë zie në familjen e Kadri Veselit, humb njeriun e afërt

  • E.K /
  • 27 shkurt 2021 - 11:26
Ditë zie në familjen e Kadri Veselit, humb njeriun e afërt

Sot në mëngjes ka vdekur Smajl Veseli, babai i veprimtarit të hershëm të çështjes kombëtare, Sabit Veselit.

Smajl Veseli po ashtu ishte xhaxhai i ish-kryeparlamentarit të Kosovës, Kadri Veselit.

Ndërsa, djali i Smajl Veselit, Sabit Veseli kishte qenë njëri nga veprimtarët më të hershëm që punuan për krijimin e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Ai bashkë me shumë veprimtarë të tjerë kontribuan në çlirimin dhe pavarësinë e vendit.

Vdekjen e tij e kanë bërë të ditur familjarë të Smajl Veselit, përmes njoftimeve në Facebook.

Varrimi i të ndjerit Smajl Veseli, do të bëhet në ora 12:00 në vendlindjen e tij, në fshatin Broboniq të Mitrovicës.

https://www.facebook.com/hylmi.veseli/posts/3824941087554097

(Kosova Sot Online)