Ja kur pritet të fillojë numërimi i votave me kusht

  • A.P /
  • 28 shkurt 2021 - 16:00
Ja kur pritet të fillojë numërimi i votave me kusht

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve pritet të filloj procesi i numërimit të votave me kusht dhe votave të personave me nevoja të veçanta.

Procesi do të fillojë në ora 18:00 të ditës së sotme.

Deri tani nga KQZ janë numëruar votat e rregullta dhe ato me postë.

Nga votat e rregullta fitues të zgjedhejve ka dalur Lëvizja Vetëvendsoje me 47.85% të votave, e pasuar nga PDK me 17.41% dhe LDK me 13.08%.

(Kosova Sot Online)