Burri nga Prizreni ia godet me armë zjarri qenin bashkëfshatarit, e mbyt në vend

  • E.K /
  • 01 mars 2021 - 09:20
Burri nga Prizreni ia godet me armë zjarri qenin bashkëfshatarit, e mbyt në vend

Një person e ka qëlluar me armë zjarri qenin e bashkëfshatarit të tij duke e mbytur në vend.

Sipas njoftimit të policisë, i dyshuari mashkull kosovar derisa ka qenë duke  i ruajtur bagëtitë e tij me  qenët e racës së Sharrit ,  i është  afruar një  qenë  pronë  i bashkëfshatarit të  tij  i llojit të gjuetisë i cili ka sulmuar qenin e të  dyshuarit , për  ta ndalur sulmin i dyshuari  me armën e tij të gjuetisë të  cilën  e kishte me leje ka goditur  qenin e bashkëfshatarit të  cilin e ka mbytur  në vend.

Arma e përdorur e  llojit pushkë gjuetie,  njëzetë  e dy fishek  dhe një gëzhojë janë  konfiskuar.

 Rasti nën hetime.

“Prizren 28.02.2021 – 15:50. I dyshuari mashkull kosovar derisa ka qenë duke  i ruajtur bagëtitë e tij me  qenët e racës së sharrit ,  i është  afruar një  qenë  pronë  i bashkëfshatarit të  tij  i llojit të gjuetisë i cili ka sulmuar qenin e të  dyshuarit , për  ta ndalur sulmin i dyshuari  me armën e tij të gjuetisë të  cilën  e kishte me leje ka goditur  qenin e bashkëfshatarit të  cilin e ka mbytur  në vend. Arma e përdorur e  llojit pushkë gjuetie,  njëzetë  e dy fishek  dhe një gëzhojë janë  konfiskuar.  Rasti nën hetime”, thuhet në njoftim të policisë.

(Kosova Sot Online)