Ja se si do të jetë moti sot në Kosovë

  • E.K /
  • 11 mars 2021 - 08:30
Ja se si do të jetë moti sot në Kosovë

Edhe sot pritet të mbajë mot kryesisht i vranët dhe relativisht i ftohtë.

Gjatë ditës së sotme nuk pritet të ketë reshje shiu dhe bore sikurse gjatë së mërkurës.

Meteorologët parashohin gjatë ditës së sotme të ketë edhe intervale me diell

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -4 deri 0 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 2-8 gradë celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga veriperëndimi me shpejtësi 1-9 m/s.

(Kosova Sot Online)