Arben Gashi bën shaka me Faton Pecin, i thotë të ulet kah LDK-ja

  • E.K /
  • 22 mars 2021 - 10:41
 Arben Gashi bën shaka me Faton Pecin, i thotë të ulet kah LDK-ja

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi e ka ngacmuar para fillimit të seancës konstituive të Kuvendit ish-bashkëpartiakun e tij, Faton Pecin.

Para nisjes së seancës, Gashi me shaka i ka sugjeruar Pecit që të ulet në anën e ulëse për deputetët e LDK-së.

Seanca konstituive e Kuvendit ka nisur. Ajo po udhëhiqet nga deputeti më i vjetër, Avni Dehari dhe deputetja më e re, Adelina Grainca.

Në këtë seancë pritet që të zgjidhet edhe kryetari i ri i Kuvendit. Këtë post pritet ta marrë Glauk Konjufca.

(Kosova Sot Online)