15-vjeçarja shqiptare humb jetën tragjikisht në një aksident në Kanada

  • E.K /
  • 23 March 2021 - 09:04
 15-vjeçarja shqiptare humb jetën tragjikisht në një aksident në Kanada

Një 15-vjeçare shqiptare ka humbur jetën në një aksident në Montreal të Kanadasë ndërsa u përpoq t’i vinte në ndihmë një shoferi të plagosur.

Sipas medias së huaj, Veronika Gashi së bashku me mikun e saj do të merrnin pjesë në një garë me makinash, ndërkohë që panë dy automjete që ishin përplasur.

Teksa ishte ndalur për t’i ardhur në ndihmë, makina e 15 vjeçares u godit nga një automjet tjetër garash. Sipas raportit të policisë, ngjarja ndodhi rreth orës 6.30 të shtunën pasdite.

E përshkruar si një vajzë studiuese, e cila nuk i pëlqente vërtet pushimet, Veronika ishte në vendin e gabuar dhe në kohën e gabuar.

“Mikja e saj Charbel Saliba mendohet të ketë arritur të tërheqë trupin e Veronica nga automjeti pak para se të digjej”, tha shoqja e ngushtë e saj, Isabelle Collin.

“Unë dua që ajo të kujtohet si një person i bukur dhe i fortë që dinte të zinte vendin e saj” thotë shoqja tjetër, Raphawlle Grimard.

(Kosova Sot Online)