Policia jep detaje për rastin e vajzës që kërcënoi se do të hidhet nga hoteli në kryeqytet

  • E.K /
  • 25 mars 2021 - 10:40
 Policia jep detaje për rastin e vajzës që kërcënoi se do të hidhet nga hoteli në kryeqytet

Një vajzë ka hypur në katin e fundit të një hoteli në kryeqytet dhe ka kërcënuar se do të hidhet. Por, Policia e Kosovës ka shkuar menjëherë në vendngjarje dhe e ka parandaluar.

Rastin e ka konfirmuar zëdhënësja e Policisë së Kosovës për Rajonin e Prishtinës, Florie Ahmeti.

Ahmeti ka bërë me dije se vajzës janë duke iu bërë të gjitha kontrollet mjekësore.

“Rreth orës 09:40 është raportuar se në rrugën “Ukshin Hoti” në Prishtinë, një person dyshohet se po tenton të hidhet nga lartësia e një objekti. Menjëherë policia ka dalë në vendin e ngjarjes me të gjitha njësitë përkatëse përfshirë këtu edhe specialistin e negocimit.

Veprimet e shpejta dhe mirë koordinuara policore kanë rezultuar me kontrollimin e situatës si dhe parandalimin e pasojave të ngjarjes, ndërkohë që personit në fjalë ekipet e mjekëve emergjent po i bëjnë kontrollet e duhura mjekësore”, ka thënë Ahmeti.

(Kosova Sot Online)