80 pacientë me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës

  • E.K /
  • 29 mars 2021 - 10:48
80 pacientë me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës

80 pacientë me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës.

Nga spitali kanë njoftuar se 52 pacientë janë në oksigjenoterapi dhe 9 të tjerë janë në gjende më të rëndë shëndetësore.

“80 pacientë janë duke u trajtuar aktualisht në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë me Covid-19. Sa i përket gjendjes së pacientëve: 1 pacientë është në Respirator (CPAP), 52 pacientë janë në Oksigjeno terapi ndërsa nga këta 9 pacientë janë në gjendje më të rëndë”, thuhet në njoftimin e spitalit.

(Kosova Sot Online)