Aleksander Vuçiq: Ndërtimin e rrugës Jarinjë-Mitrovicë do ta nisim brenda një muaji

  • E.K /
  • 31 mars 2021 - 14:29
Aleksander Vuçiq: Ndërtimin e rrugës Jarinjë-Mitrovicë do ta nisim brenda një muaji

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, njoftoi sot se ndërtimi i rrugës Jarinjë – Mitrovicë e Veriut do të fillojë për një muaj më së shumti. Ai tha se kjo rrugë duhet të jetë pasqyrë, raporton Tanjug.

“Kjo është një gjë e madhe dhe shumë e rëndësishme, paratë janë ndarë dhe do të jetë me rëndësi të madhe për të gjithë serbët e Metohisë dhe Kosovës, edhe një pjesë të mirë të njerëzve nga Graçanica”, tha Vuçiq.

Duke iu përgjigjur pyetjes së gazetarëve, Vuçiq, pasi ndoqi nisjen e punimeve të ndërtimit të rrugës në Surçin, tha se ndërtimi i Qendrës Klinike në Mitrovicë dhe spitalit në Graçanicë do të fillojnë gjatë verës.

Vuçiq tha se do të nisin shumë projekte të tjera falë përfaqësuesve të një kompanise kineze.

(Kosova Sot Online)