Seanca për zgjidhen e presidentit, në sallë Albin Kurti

  • E.K /
  • 03 prill 2021 - 19:59
 Seanca për zgjidhen e presidentit, në sallë Albin Kurti

Kryeministri Albin Kurti është i pranishëm në seancën e thirrur për zgjedhjen e e presidentit.

Në seancë ndodhen edhe deputetët e LDK’së dhe Albena Reshitaj e AAK’së.

AAK ka njoftuar nëpërmjet kreut të saj se nuk do të marrin pjesë në seancë. Mos pjesëmarrjen e ka deklaruar më parë edhe PDK.

Ndërkohë thirrjet e Ambasadave të huaja në vend janë që të gjithë deputetët të marrin pjesë në seancën për presidentin dhe të përmbyllet cikli i formimit të institucioneve.

(Kosova Sot Online)