LVV: Për t’u kompletuar ndryshimi është e nevojshme t’i fitojmë edhe shumicën e komunave

  • E.K /
  • 10 prill 2021 - 14:50
 LVV: Për t’u kompletuar ndryshimi është e nevojshme t’i fitojmë edhe shumicën e komunave

Lëvizja Vetëvendosje ka njoftuar se dje kanë mbajtur mbledhje të Qendrave të partisë ku kanë diskutuar për procesin e zgjedhjeve të 14 shkurtit, themelimin e institucioneve të reja si dhe pashmangshëm për zgjedhjet lokale që do të mbahen në vjeshtën e këtij viti.

Partia që drejton kryeministri Albin Kurti ka paralajmëruar se do t’i përvjelin mëngët për të fituar edhe shumicën e komunave gjatë zgjedhjeve lokale.

Në komunikatë thonë se kjo është e nevojshme pas asaj që ka ndodhur në zgjedhjet nacionale, ku VV ka fituar mbi 50 % të votave.

“Një gjë e tillë, përveçse e nevojshme, është edhe e domosdoshme për t’u kompletuar ndryshimi i gjithmbarshëm”, thuhet në komunikatë.

(Kosova Sot Online)