Ministrja Gërvalla takohet me ambasadorin e Turqisë, flasin për bashkëpunim ekonomik

  • A.P /
  • 12 prill 2021 - 15:56
Ministrja Gërvalla takohet me ambasadorin e Turqisë, flasin për bashkëpunim ekonomik

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës, Donika Gërvalla, ka pritur sot në takim ambasadorin e Turqisë në Kosovë, Çagri Sakar, i cili e ka uruar ministren për marrjen e detyrës.Ministrja Gërvalla ka falënderuar ambasadorin turk për partneritetin dhe ndihmën që Turqia i ka ofruar në vazhdimësi Kosovës, në të gjitha sferat përgjatë shtetndërtimit.

Gjatë takimit është diskutuar edhe për bashkëpunimin ekonomik midis dy vendeve, si dhe për zbatimin e marrëveshjeve bilaterale në këtë drejtim.

(Kosova Sot Online)