Ja se si do të jetë moti sot në Kosovë

  • E.K /
  • 16 April 2021 - 07:59
 Ja se si do të jetë moti sot në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se sot do të mbajë mot kryesisht i vranët.

Ndërsa të shtunën parashihet të ketë reshje shiu dhe vende-vende kushte për reshje bore.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri 3 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 2-10 gradë celsius.

Do të fryjë erë e lehtë kryesisht nga verilindje 1-5 m/s.

(Kosova Sot Online)