Plagoset një person në Fushë Kosovë, të dyshuarit ikin nga vendi ngjarjes

  • G.G /
  • 22 prill 2021 - 08:48
Plagoset një person në Fushë Kosovë, të dyshuarit ikin nga vendi ngjarjes

Në rrugën Nënë Tereza në Fushë Kosovë gjatë ditës së djeshme një person ka mbetur i plagosur me armë zjarri.

Lajmin e ka bërë të ditur policia e Kosovës përmes raportit 24 orësh, teksa ka treguar se i dyshuari i ka qenë i shoqëruar nga tre persona dhe kanë sulmuar dy persona tjetër, ku njëri prej tyre ka mbetur i plagosur. Të dyshuarit kanë ikur nga vendi i ngjarjes, ndërsa viktimat kanë pranuar tretman mjekësor në vendin e ngjarjes e për tretman të mëtutjeshëm janë dërguar në QKUK.

“Rr. Nënë Tereza, Fushë Kosovë 21.04.2021 – 17:50. Raportohet se i dyshuari mashkull kosovar i shoqëruar nga tre persona kanë sulmuar viktimat meshkuj  kosovarë ku njëri prej viktimave ka mbetur i plagosur me armë zjarri. Të dyshuarit kanë ikur nga vendi i ngjarjes. Viktimat fillimisht kanë pranuar tretman mjekësor  në vendin e ngjarjes e më pas janë dërguar për tretman të mëtutjeshëm në QKUK-Prishtinë. Njësitë relevante policore kanë dalë në vendin e ngjarjes. Në lidhje me rastin është njoftuar prokurori i shtetit”, thuhet në raport.

(Kosova Sot Online)