Nesër protestë para Qeverisë, kjo është arsyeja

  • E.K /
  • 24 maj 2021 - 12:00
 Nesër protestë para Qeverisë, kjo është arsyeja

Shoqata e Gastronomëve të Kosovës në krye me Petrit Kllokoqin ka paralajmëruar protestë, nesër para Qeverisë së Kosovës.

Kllokoqi ka thënë se mos-shqyrtimi i masave dhe mosplanifikimi për hapje gjatë sezonit veror po rrezikon bizneset dhe punëtorët që të ikin vendeve të tjera.

Postimi i tij i plotë:

“ME NJE VAKSIN NUK ÇEL VERA”

Shoqata e Gastronomeve te Kosoves ju fton te gjithe gastronomet, Hotelieret, sallat e dasmave, klubet e nates, pishinat dhe te gjithe industrite qe ndikohen nga gastronomisa, te marten (25.05.2021) ne ora 18:00 te mbledhemi para Qeverise ne sheshin “Skenderbeu”.

Kerkese e jona eshte qe lokalet te mbyllen me heret, apo te llogaritet ne stafin e paradites, ne menyre qe te gjithe te behemi bashke dhe te shprehim paknaqesine tone.

Mungesa e vaksinave, mosshqyrtimi i masave ne fuqi, mosplanifikimi per hapje te veres, mosperfillja e deklarates se perbashket, mos bashkepunimi i Ministrise se Shendetesise ne hartimin e masave per te gjithe eshte paknaqesi e madhe, sidomos kur rajoni po hapet, po rrezikohen bizneset dhe punetoret po ikin drejte vendeve tjera.

(Kosova Sot Online)