Albin Kurti shkon për vizitë te Arben Vitia, ky i tregon si po shkon vaksinimi

  • E.K /
  • 26 maj 2021 - 14:46
 Albin Kurti shkon për vizitë te Arben Vitia, ky i tregon si po shkon vaksinimi

Kryeministri Albin Kurti e ka vizituar sot Ministrinë e Shëndetësisë.

Në njoftimin e kësaj ministrie thuhet se Kurti është njoftuar për ecurinë e vaksinimit të grupeve prioritare sipas Planit Shtetëror të Vaksinimit dhe për gjendjen epidemiologjike në vend.

“Sot në Ministrinë e Shëndetësisë kemi pritur për vizitë Kryeministrin e Republikës së Kosovës, z. Albin Kurti. Gjatë takimit me Ministrin Vitia dhe me stafin e ministrisë, Kryeministri u njoftua për ecurinë e vaksinimit të grupeve prioritare sipas Planit shtetëror të Vaksinimit, gjendjen epidemiologjike dhe për punën vetëmohuese të ekipeve mjekësore në terren”, thuhet në njoftim.

Njoftimi i plotë:

Sot në Ministrinë e Shëndetësisë kemi pritur për vizitë Kryeministrin e Republikës së Kosovës, z. Albin Kurti.

Gjatë takimit me Ministrin Vitia dhe me stafin e ministrisë, Kryeministri u njoftua për ecurinë e vaksinimit të grupeve prioritare sipas Planit shtetëror të Vaksinimit, gjendjen epidemiologjike dhe për punën vetëmohuese të ekipeve mjekësore në terren.

Kryeministri Kurti u shpreh mirënjohës ndaj punës së ekipeve mjekësore dhe stafeve mbështetëse në përballjen me COVID-19.

(Kosova Sot Online)