78-vjeçarja përplaset nga makina, shoferi e lë të plagosur dhe largohet

  • E.K /
  • 01 qershor 2021 - 09:26
 78-vjeçarja përplaset nga makina, shoferi e lë të plagosur dhe largohet

Një aksident është shënuar ditën e sotme në zonën e Livadhes, në Bashkinë Finiq.

Mësohet se 78-vjeçaren Eli Marini është përplasur nga një mjet. Shoferi është larguar nga vendi i ngjarjes, duke e lënë të plagosurën në vend.

E moshuara është ndihmuar nga kalimtarët e rastit, të cilët e Sarandës, nga ku raportohet se gjendja e saj është shumë e rëndë.

78-vjeçarja Eli Marini kishte dalë nga banesa për të kullosor bagëtitë, në momentin që është goditur nga mjeti.

Policia ndodhet në vendngjarje për të zbardhur dinamikën e saj, si dhe i është vënë në kërkim shoferit që ka kryer aksidentin.

Njoftimi i Plolicisë:

Sarandë/Informacion parparak

Sot, rreth orës 07:20 në Livadhja, Finiq, një mjet ende i paidentifikuar ka aksidentuar këmbësoren shtetasen E. M., rreth 75 vjeçe, banuese në Livadhja, e cila u dërgua në spital dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor po punon për identifikimin dhe kapjen e drejtuesit të mjetit i cili pas aksidentit është larguar nga vendngjarja.

(Kosova Sot Online)