Parashikimi i motit për sot dhe nesër në Kosovë

  • E.K /
  • 02 qershor 2021 - 08:11
Parashikimi i motit për sot dhe nesër në Kosovë

Instituti Hidrometerologjik njofton se sot dhe nesër mbi vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 7-8 gradë Celsius ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 21-22 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga verilindja me shpejtësi 1-5 m/s.

(Kosova Sot Online)