Një person vdes pasi bie nga 150 lartësi në një mal

  • E.K /
  • 03 June 2021 - 12:43
Një person vdes pasi bie nga 150 lartësi në një mal

Një burrë 56-vjeçar nga Kalifornia vdiq pas rënies nga lartësia prej 150 metrash përderisa po ngjitej në Malin Russell, pika e shtatë më e lartë në këtë shtet të ShBA-së.

Mediet lokale raportuan se Yao-Min Chen ishte me një grup njerëzisht afër majës që është rreth 4.200 metra e lartë, kur ai e humbi hapin dhe ra.

Një grua nga grupi u mundua ta shpëtonte, por u lëndua rëndë vetë pasi u rrokullis për disa metra, shkruan Fox News.

Një helikopter i ekipeve të kërkim-shpëtimit ishte afër vendit të ngjarjes dhe iu përgjigj rastit, pasi një anëtar i grupit i thirri shërbimet emergjente për ndihmë.

Gruaja që u mundua ta shpëtonte burrin tashmë të ndjerë u dërgua në spital, ku iu nënshtrua një operacioni. Trupi i burrit u gjet të nesërmen.

(Kosova Sot Online)