Fotoja e një iluzioni optik u bë virale, po habit njerëzit

  • E.K /
  • 04 June 2021 - 13:48
Fotoja e një iluzioni optik u bë virale, po habit njerëzit

Fotoja e një iluzioni optik u bë virale, po habit njerëzit

Iluzioni optik ka hutuar mijëra përdorues të Reddit, e shihni pse?

Fotoja e së njëjtës shkrepje nga Parisi tashmë është bërë virale disa herë.

“Një iluzion optik në shesh përpara një Salle në Paris”, shkroi një përdorues i Reddit pranë fotos muajin e kaluar kur e postoi.

Projektuesi Francois Abelanet është përgjegjës për hartimin e iluzionit optik.

“Truri im është djegur”, “Të lutem, Napoleon, na e shpjego këtë”, ishin vetëm disa nga komentet, dhe natyrisht, nuk kishte shaka.

“Kjo është provë se toka është e sheshtë! Njerëz, zgjohuni,” shkruajnë ata, dhe dikush gjithashtu shpjegoi se për shkak të një këndi në pamje, një sipërfaqe e sheshtë duket tre-dimensionale.

(Kosova Sot Online)