Kjo është arsyeja e vërtetë, përse hotelet përdorin çarçafë të bardhë

  • E.K /
  • 10 June 2021 - 10:53
Kjo është arsyeja e vërtetë, përse hotelet përdorin çarçafë të bardhë

Teksa festat po afrohen të gjithë po mendojnë se ku do të ‘arratisen’.

Ndalojmë tek pushimet, hotelet, akomodimi!

Shumëkush mendon për atë shtratin e madh e të butë, për një gjumë të qetë, për ato çarçafët tërheqës që thuajse ofrojnë pa kursim të gjitha hotelet ku akomodoheni.

Por, a keni vënë re edhe ju që hotelet gjithmonë përdorin çarçafë dhe jastëkë të bardhë?

Dhe a keni menduar ndonjëherë se pse?

Rezulton në fakt se ka një arsye të fortë që qëndron pas kësaj.

Emma Hooton, stiliste shtëpish në Tielle Love Luxury, i tha revistës Red: se çdo ngjyrë tjetër përveç të bardhës venitet me kalimin e kohës.

Kjo nuk ndodh kurrë me nuancën e bardhë, ajo është e përjetshme, tërheqëse dhe e freskët.

Pra e mësuat arsyen.

Që dhoma e hotelit të duket sa më e rregullt, por njëherësh që krevati të duket si i ri dhe super komod, çarçafët e bardhë janë gjithmonë zgjedhje.

Kini parasysh, ato kurrë nuk zbehen pas disa larjeve.

Tani edhe ju e dini arsyen.

(Kosova Sot Online)