Një i vdekur dhe 17 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

  • E.K /
  • 12 qershor 2021 - 15:04
Një i vdekur dhe 17 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se që nga dje është regjistruar një rast i vdekjes dhe janë konfirmuar 17 raste të reja me koronavirus.

Këto raste janë konfirmuar pas testimit të 1 mijë e 774 mostrave.

“Nga 1.774 testime, 17 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19. Gjatë 24 orëve të fundit, është shënuar 1 rast i vdekjes. Sot janë shëruar 112 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 104.791. Në total numri i rasteve aktive është 531”, ka njoftuar MSH’ja.

(Kosova Sot Online)