Daut Haradinaj kujton bashkëluftëtarët në Hagë në Ditën e Çlirimit, shpërndan një këngë emocionuese

  • E.K /
  • 12 qershor 2021 - 15:08
 Daut Haradinaj kujton bashkëluftëtarët në Hagë në Ditën e Çlirimit, shpërndan një këngë emocionuese

Zyrtari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) ka përgëzuar Arbnore Zogjanin për interpretimin e saj të këngës ‘Në Ditën e Flamurit’.

Zogjani këtë interpretim u’a ka kushtuar ish-udhëheqësve  të UҪK-së të cilët po mbahen në Hagë.

“Veç më kushtoi zemra të këndoj për ta. Dita e Ҫlirimit sivjet është e mangët pa liderët e luftës dhe paqes në Kosovë”, kishte thënë Zogjani.

Haradinaj ka shpërndarë videon ku shihet interpretimi i Zogjanit ku përkrah saj kishte shkruar se përgëzon për performancën fantastike të cilën Arbnora ka bërë.

Kujtojmë se Arbnora Zogjani është vajza e dëshmorit Hysen Zogjani dhe se kjo nuk është hera e parë që ajo i këndon Ushtrisë Ҫlirimtare të Kosovës.

https://fb.watch/64qQS7WXT8/

(Kosova Sot Online)