Lajm i mirë: Asnjë i vdekur dhe vetëm 2 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

  • E.K /
  • 21 June 2021 - 15:00
Lajm i mirë: Asnjë i vdekur dhe vetëm 2 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Në 24 orët e fundit në Kosovë nuk është raportuar asnjë viktimë nga COVID-19.

Gjatë kësaj kohe janë regjistruar 2 raste të reja të infektuara me këtë virus.

Ndërsa janë shëruar 14  persona.

Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer gjithsej 1 mijë e 328 testime për COVID-19.

Informatat janë bërë të ditura nga Ministria e Shëndetësisë.

Njoftimi i MSH’së:

21 Qershor 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

Në 24 orët e fundit janë dhënë 518 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 134.391 doza të vaksinës.

Deri më sot 19.518 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Nga 1.328 testime, 2 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.

Sot janë shëruar 14 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 105.241.

Në total numri i rasteve aktive është 162.

Të dhënat e detajuara mund të i gjeni në linkun:

https://datastudio.google.com/…/2e546d77…/page/MT0qB

Mbani maskat!

Respektoni distancën!

Mbani higjienën!

(Kosova Sot Online)