Zhduken dy persona nga Gjilani

  • E.K /
  • 24 qershor 2021 - 10:31
 Zhduken dy persona nga Gjilani

Dy persona, një vajzë dhe një djalë, janë zhdukur në dy raste të ndara. Familjarët e tyre kanë raportuar në polici se nuk dinë asgjë për vendndodhjen e tyre.

Për vajzën e zhdukur ka njoftuar axha i saj.

“Gjilan, 22.06.2021-12:00. Një mashkull kosovar ka raportuar se vajza e vëllaut të tij viktima femër kosovare është larguar nga shtëpia dhe nuk kanë njohuri për vendndodhjen e saj. Rasti vazhdon të hetohet”, thuhet në raportin 24-orësh të policisë.

Ndërsa, për djalin e zhdukur ka njoftuar babai i tij.

“Gjilan, 22.06.2021-11:00. Një mashkull kosovar njofton se djali i tij ishte larguar nga shtëpia dhe nuk kanë njohuri për vend ndodhjen e tij. Rasti është duke u hetuar”, thuhet në njoftimin e policisë.

(Kosova Sot Online)