Dyshohet se bashkë me një person tjetër dhunuan një grua, arrestohet burri nga Prishtina

  • E.K /
  • 30 korrik 2021 - 10:06
 Dyshohet se bashkë me një person tjetër dhunuan një grua, arrestohet burri nga Prishtina

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar një person, i cili dyshohet se në bashkëveprim me një të dyshuar kanë dhunuar një grua.

Me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje.

“Prishtinë 27.07.2021 – 01:00. Më 29.07.2021 pas një pune hetimore është identifikuar i dyshuari mashkull kosovar nën dyshimin se i njëjti në bashkë veprim me një të dyshuar tjetër kanë kryer veprën penale (dhunim) ndaj viktimës femër kosovare që ishte raportuar si person i zhdukur. I dyshuari është intervistuar në prezencë të avokatit dhe i njëjti me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje”, thuhet në raport.

(Kosova Sot Online)