Një i vdekur dhe 110 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

  • E.K /
  • 03 August 2021 - 14:47
Një i vdekur dhe 110 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Në 24 orët e fundit në Kosovë është regjistruar një viktimë nga COVID-19.

Gjatë kësaj kohe janë regjistruar edhe 110 raste të reja të infektuara me COVID-19.

Kështu është bërë e ditur nga Ministria e Shëndetësisë.

Në 24 orët e fundit janë shëruar dy persona nga koronavirusi.

Deri tani në Kosovë 108 mijë e 623 persona janë regjistruar si të infektuar me COVID-19.

2 mijë e 267 persona kanë vdekur si pasojë e këtij virusi.

(Kosova Sot Online)