Qytetarët e Podujevës do të mbesin pa ujë për disa orë

  • E.K /
  • 04 August 2021 - 12:59
Qytetarët e Podujevës do të mbesin pa ujë për disa orë

Kompania rajonale e ujësjellësit “KRU” Prishtina ka bërë të ditur se do të ketë ndërprerje të furnizimit me ujë nga ora 11:30-14:30.

Në njoftimin për media bëhet e ditur se arsyeja e ndërprerjes së ujit janë disa punime teknike në Inspektim dhe ndërhyrje teknike në rezervuarin e qytetit ” te pishat”.

 “Të nderuar konsumatorë të qytetit të Podujevës, ju njoftojmë se do të keni ndërprerje të furnizimit me ujë të pijshëm sot nga ora 11:30-14:30. Arsyeja e ndërprerjes së ujit janë disa punime teknike në Inspektim dhe ndërhyrje teknike në rezervuarin e qytetit ‘te pishat’”.

(Kosova Sot Online)