Nëna e tre fëmijëve rrëmbehet, torturohet dhe vritet

  • E.K /
  • 05 gusht 2021 - 08:15
 Nëna e tre fëmijëve rrëmbehet, torturohet dhe vritet

Një nënë e tre fëmijëve besohet se është rrëmbyer, torturuar dhe vrarë. Tara Strozier u raportua e zhdukur më 19 Korrik dhe trupi i saj u gjet 10 ditë më vonë në një pellg.

40-vjeçarja u gjet e vdekur në Rock Island, përgjatë vijës shtetërore Oklahoma-Arkansas. Policia ende nuk ka konfirmuar sesi gruaja nga Arkansas ka vdekur.

Tre burra janë arrestuar në lidhje me vdekjen e saj me akuzën e rrëmbimit, torturës dhe vrasjes. Alex Davis, 30 vjeç, Austin Johnson, 23 vjeç dhe Kaelin Hutchinson, 24 vjeç u burgosën në lidhje me vdekjen e nënës së tre fëmijëve.

Davis i arrestuar për vrasje të shkallës së parë dhe urdhra për rrëmbim, dyshohet se pranoi vrasjen e Strozier. Johnson u arrestua me një urdhër vrasje dhe Hutchinson për pengim, raporton OSBI.

Detektivët besojnë se Strozier u torturua në një shtëpi të braktisur, para se të vritej dhe trupi i saj të hidhej në ujë. Nuk është konfirmuar se si Strozier e njihte të dyshuarin ose cili ishte motivi i vrasjes së saj. 

(Kosova Sot Online)