Një femër vret një e plagos dy persona që deshën ta ndihmonin në aksident, vritet në fund

  • E.K /
  • 12 August 2021 - 14:22
Një femër vret një e plagos dy persona që deshën ta ndihmonin në aksident, vritet në fund

Një vozitëse në Teksas të Shteteve të Bashkuara përfundoi në mënyrë fatale të mërkurën në mbrëmje pas një incidenti të pazakontë.

Pasi u aksidentua me veturën e vet, ajo qëlloi me armë në drejtim të tre personave që u përpoqën ta ndihmonin, shkruan Fox News.

Njëri nga të qëlluarit vdiq dhe dy të tjerë janë dërguar në spital në gjendje kritike.

Vozitësja, e cila besohet se ishte në të njëzetat ose tridhjetat, u qëllua për vdekje nga një fqinj, i cili u mundua t’i mbronte personat e sulmuar.

Në mesin e të sulmuarve nga vozitësja ishin një burrë 50-vjeçar, që vdiq në spital, një grua në të pesëdhjetat dhe një djalë adoleshent, thuhet në raport.

Vozitësja ishte duke vozitur me shpejtësi, kur u përplas me një veturë të parkuar. Autoritetet thanë se janë duke zhvilluar një hetim për këtë rast.

(Kosova Sot Online)