Historia që tronditi botën: Babai përdhunonte vajzat e tij dhe lindte fëmijë me to

  • E.K /
  • 26 August 2021 - 14:15
 Historia që tronditi botën: Babai përdhunonte vajzat e tij dhe lindte fëmijë me to

Tim Colt dyshohet se drejtonte atë që mediat e kanë quajtur “ferma e incestit” në Australi, i cili përdhunonte vajzat e tij bashkë me djemtë e tij dhe lindte fëmijët e tyre.

Mediat australiane bëjnë të ditur se Tim dyshohet se ka kryer marrëdhënie seksuale me tre vajzat e tij, Rhonda, Betty dhe Martha, të cilat i ka lënë shtatzanë për të shtuar familjen e tij.

Familja prej 38 anëtarësh u detyruan të jetonin në skllavëri. Për të fshehur identitetin e tyre, Gjykata u ka dhënë fëmijëve pseudonime.

Tre nga vajzat e Colt janë sulmuar dhe dëbuar nga komunitetet pasi fëmijët e tyre janë produkte të përdhunimit dhe marrëdhënieve seksuale me babanë dhe vëllezërit e tyre. Tim ka pretenduar se është baba i 13 fëmijëve nga vajza e tij Betty, ka 4 fëmijë me Rhonda dhe një fëmijë me mbesën e tij Kimberly. Ndërkohë, djali i Tim Colt, Roderick, është shpallur fajtor për përdhunimin e mbesës së tij, e cila gjithashtu është gjysmë motra e tij. 

(Kosova Sot Online)