U sulmua nga kopeja e qenve, humb jetën 20-vjeçarja

  • E.K /
  • 27 gusht 2021 - 10:58
 U sulmua nga kopeja e qenve, humb jetën 20-vjeçarja

Një 20-vjeçare humbi jetën pasi u sulmua nga një kope qensh rrugësh në zonën e Serre Catanzaresi në Itali.

Viktima, Simona Cavallaro ishte së bashku më një grup shokësh për piknik në malin Firino, në momentin kur u sulmua nga qentë.

Sipas dëshmive, qentë ishin të shumtë në numër dhe kafshimet e tyre në pika jetike i shkaktuan vajzës vdekjen. Djali që ishte bashkë me vajzën arriti të shpëtonte dhe të fshihej në një shtëpizë.

(Kosova Sot Online)