MSh u bën thirrje të vaksinohen grave shtatëzëna, nënve gjidhënëse dhe atyre që planifikojnë shtatzëni

  • E.K /
  • 01 shtator 2021 - 14:03
 MSh u bën thirrje të vaksinohen grave shtatëzëna, nënve gjidhënëse dhe atyre që planifikojnë shtatzëni

Inkurajohen gratë shtatëzëna, nënat gjidhënëse dhe gratë që planifikojnë shtatzëni, të vaksinohen për të mbrojtur veten nga COVID-19.

Vaksinimi është detyrë qytetare dhe vetëm përmes vaksinimit mund të mbrojmë vetën, familjen dhe vendin.

Hollimi për dembelët! Bëni atë në mëngjes me stomak bosh!

Dr.Pranvera Zejnullahu-Raci, u ka bërë apel grave që të vendosin për vaksinim, pasi thotë se nënat gjidhënëse duke u vaksinuar ndihmojnë edhe në shtimin e imunitetit të foshnjes së tyre.

https://fb.watch/7L9iqzzBr6/

(Kosova Sot Online)