Edhe sot kolona të gjata në kufirin Kosovë- Shqipëri

  • E.K /
  • 07 September 2021 - 10:10
Edhe sot kolona të gjata në kufirin Kosovë- Shqipëri

Lexues të medias kanë dërguar disa imazhe te realizuara sot në orët e hershme të mëngjesit.

Në kufirin me Shqipërinë po vazhdojnë të aplikohen me përpikmëri masat kundër përhapjes së Covid-19.

Qytetarët që shkojnë në Shqipëri dhe atyre që vijnë në Kosovë u duhet të kenë me vete testin PCR.

Por, testi nuk do të jetë i nevojshëm në rast se qytetari ka dëshmi të vaksinimit, që do të thotë se kushdo që nuk është i vaksinuar u duhet testi.

(Kosova Sot Online)