Merkel sot në Tiranë, takohet edhe me Kurtin

  • G.G /
  • 14 shtator 2021 - 07:46
Merkel sot në Tiranë, takohet edhe me Kurtin

Kancelarja e Republikës Federale të Gjermanisë, Angela Merkel do të zhvillojë sot një vizitë zyrtare në Tiranë.

Sipas agjendës së publikuar nga zyra e shtypit e kryeministrisë, në orën 10:20 do të zhvillohet ceremonia e mikpritjes në Pallatin e Brigadave.

Në orën 10:30 do të zhvillohet takimi kokë më kokë mes kryeministrit Edi Rama dhe kancelares Angela Merkel në Pallatin e Brigadave.

Në vijim, në orën 11:00 do të zhvillohet takimi bilateral mes dy delegacioneve në Pallatin e Brigadave.

Në orën 11:50 parashikohet mbërritja e Kryeministrit dhe krerëve të qeverive të Ballkanit në Tirana Business Park, ndërsa në 11:55 do të jetë mbërritja e kancelares Merkel në Tirana Business Park.

Në orën 12:00 do të realizohet foto me krerët e delegacioneve në Tirana Business Park.

Në orën 14:35, kryeministri Rama dhe kancelarja Merkel do të japin një konferencë për shtyp po në ambientet në Tirana Business Park.

Edhe kryeministri Albin Kurti do të ketë një takim me kancelaren Angela Merkel gjatë vizitës së saj në Tiranë.

(Kosova Sot Online)