Parashikimi i motit për nesër

  • G.G /
  • 18 shtator 2021 - 17:34
Parashikimi i motit për nesër

Të dielën parashihet të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

Sipas IHMK-së, vranësirat vende-vende parashihen të sjellin riga shiu.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 11-13 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 23-25 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare kryesisht nga drejtimi i verilindjes.

(Kosova Sot Online)