'Analiza, Filxhane, Plak', Motra medicinale tregon për disa nga emrat e çuditshëm që i ka hasur gjatë vaksinimit në Kosovë

  • E.K /
  • 19 September 2021 - 16:20
'Analiza, Filxhane, Plak', Motra medicinale tregon për disa nga emrat e çuditshëm që i ka hasur gjatë vaksinimit në Kosovë

Një motër medicinale ka hasur në disa emra të çuditshëm të fëmijëve dhe rrallë të dëgjuar në Kosovë.

Kaltrina Kolgeci ka shkruar në llogarinë e saj në ‘Twitter’ se gjatë punës që e bën si motër medicinale në një klinikë në pediatri, gjatë pranimit për vaksinim të fëmijëve ka hasur në emra interesant.

Ajo ka treguar për gjashtë emrat që i janë dukur më interesant dhe ka vendosur t’i ndajë edhe me ndjekësit e saj.

Femije, Qifajete, Analiza, Diarea, Filxhane, Plak dhe Gjylgjibane janë vetëm disa nga emrat që prindërit shqiptarë u kanë vendosur fëmijëve të tyre.

Postimi i plotë nga Kaltrina Kolgeci:

(Kosova Sot Online)