Pikat kufitare ku takohen Kosova dhe Serbia

  • G.G /
  • 22 shtator 2021 - 07:26
Pikat kufitare ku takohen Kosova dhe Serbia

Rrugët që shpijnë në dy pikat kufitare, Bërnjak dhe Jarinjë, po mbahen të bllokuara nga serbët lokalë të cilët po protestojnë kundër masave të reciprocitetit të Kosovës për ndalim të targave të veturave nga Serbia.

Vija më e gjatë e kufijve të jashtëm të Kosovës është më fqinjën e saj veriore, Serbinë.

Kosova dhe Serbia kanë një linjë kufitare 381 kilometra të gjatë.

(Kosova Sot Online)