Valbon Krasniqi: Gjendje e qetë në spitalet tona!

  • E.K /
  • 23 September 2021 - 17:49
Valbon Krasniqi: Gjendje e qetë në spitalet tona!

Edhe drejtori i shërbimit spitalor universitar të Kosovës, Valbon Krasniqi, ka thënë se gjendja në spitale ka shënuar hapa para, pra është shumë e qetë, por sërish duhet të jemi vigjilentë.

Krasniqi ka ftuar të gjithë qytetarët pa dallim që të vaksinohen, si e vetmja formë për ta kaluar pandeminë dhe për t’i evituar valët e reja potenciale.

“Ju ftoj të gjithëve që të vaksinoheni, pasi është e vetmja formë për ta tejkaluar këtë situatë. Gjendja në spitale është dukshëm më e mirë sesa që kishte qenë, por ky rezultat i tanishëm ka ardhur si pasojë e respektimit rigoroz të masave dhe vaksinimit”, tha tutje Krasniqi në konferencën e përbashkët për media me ministrin Vitia dhe Naser Ramadanin.

(Kosova Sot Online)