Zyrtare: Hapen shkollat e çerdhet – Nga 27 Shtatori, maksimumi 20 nxënës në klasë

  • E.K /
  • 23 September 2021 - 17:31
Zyrtare: Hapen shkollat e çerdhet – Nga 27 Shtatori, maksimumi 20 nxënës në klasë

Tashmë është zyrtare. Ashtu siç edhe është paralajmëruar shkollat dhe çerdhet do të hapen nga data 27 Shtator.

Këtë e ka konfirmuar ministri i shëndetësisë, Arben Vitia në një konferencë e cila po vazhdon edhe më tutje të mbahet.

Tutje, ai ka thënë se përkundër stabilizimit, situata vazhdon të mbetet e ndjeshme.

“Nga data 27 Shtator, shkollat dhe çerdhet do të hapen”, ka thënë ndër të tjera Vitia.

(Kosova Sot Online)