Moti për sot dhe nesër, ja si do të jenë temperaturat

  • G.G /
  • 24 shtator 2021 - 07:31
Moti për sot dhe nesër, ja si do të jenë temperaturat

Instituti Hidrometeorologjik ka njoftuar për motin që pritet të mbajë në vend sot dhe nesër.

Sipas IHMK’së, këto dy ditë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të cilat më të theksuara do të jenë për rreth relievit malor

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 3-7 gradë Celsius, derisa ato maksimale parashihen të lëvizin ndërmjet 21-25 gradë Celsius.

Do të fryjë edhe erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes.

“Do të mbajë mot me diell dhe vranësira të cilat më të theksuara do të jenë për rreth relievit malor. Temperaturat minimale do të shënojnë rënie të theksuara dhe do të jenë tipike vjeshtore. Minimalet do të lëvizin ndërmjet 3-7 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 21-25 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes”, thuhet në njoftim.

https://www.facebook.com/ihmk.rks/posts/6243958438979296

(Kosova Sot Online)