Arrestohet personi i kërkuar nga Policia e Kosovës

  • E.K /
  • 27 shtator 2021 - 14:29
 Arrestohet personi i kërkuar nga Policia e Kosovës

Policia në Prizren njofton se pas një pune operativo-taktike dhe një informate inteligjente ka arritur që të arrestojë personin e kërkuar M.K, mashkull, kosovar, i datëlindjes 1991, person ky që kërkohej ne bazë të  urdhëresë  me shkrim të Gjykatës Themelore në Prizren.

I dënuari kërkohej për veprën penale ‘Vjedhje e rendë.

“Me vendim te gjykatës dërgohet në vuajtjen e dënimet me kohe zgjatje prej 1 vite burg dhe 200 euro gjobë”, thuhet në njoftimin e policisë.

(Kosova Sot Online)