Macron goditet me vezë gjatë një vizite në shfaqjen e restoranteve

  • A.P /
  • 27 shtator 2021 - 15:28
Macron goditet me vezë gjatë një vizite në shfaqjen e restoranteve

Presidenti francez Emmanuel Macron është goditur me vezë gjatë një vizite në shfaqjen e restoranteve ndërkombëtare në Lion. Veza ka kaluar mbi supin e Macron pa u thyer.

Mediat franceze raportojnë se autori është një burrë, i cili u transportua menjëherë në një dhomë aty pranë dhe pastaj u prangos.

“Nëse keni diçka për të më thënë, ju lutemi ejani”, komentoi presidenti, duke kërkuar të fliste me individin. “Do ta shoh më vonë. Shkoni merreni”, shtoi ai.

Përveç këtij incidenti të vogël, vizita e presidentit francez bëhet në paqe. Profesionistët e restaurimit dhe industrisë së hotelerisë kanë mirëpritur ardhjen e tij në Lion dhe mbështetjen gjatë krizës shëndetësore.

(Kosova Sot Online)